Image Image Image Image Image

fasizmin canavarlarıGünümüz “yaşayan ölü”lerden biri de “ana akım kültürel çalışmaları”dır ve metafor ve mecazların gerçekle ilişkisi üzerine “ana akım kültürel çalışma” temsilcileriyle yapılan tartışmada açıkça “yaşayan ölü”lerden yana tavır alınmıştır.

Adorno gerçekten de “kültür konusunda faturayı ödeyecek” taraf derken arkadaşlar arasında hesabı kimin ödeyeceğinin ciddi bir sorun olduğunu ima etmiş olabilir mi?

(daha&helliip;)

Mourning-Woman-Salutes-Beim-Einmarsch-deutscher-Truppen-in-Eger2

[“Ben diktatör değilim,” diyen Tiran,] neşeye zaten pek yer olmayan zihninde insanoğlunun sadece konfor, emniyet, kısa çalışma saatleri, temizlik, doğum kontrolü ve sürekli sağduyu istemediğini güçlü bir biçimde hissediyordu.

 

(daha&helliip;)

Yıllık ücretli izin “tatil” demokrasinin bir lütfü değildir, onsuz da olabilirdi. “Dünyayı yedi günde yarattık hiç de yorulmadık,” diyen Tanrı’nın ihsanı da değildir. Tatilsiz çalışmayı düşünebilir misiniz? Ücretli izin hakkı neden var? Her gün tek tek elinizden alınmakta olan haklar nereden geliyor? Araf‘ta kalmaktan, işçi sınıfının kendi cennetini yaratamamasından…

(daha&helliip;)

Scroll to Top

To Top

Yeni! Çok yeni!

On 23, Eki 2016 | No Comments | In | By o2-ozcan

Kanserden Korkma Modası Geçmiş Tedaviden Kork

“Klasik kanser tedavisi büyük bir sahtekârlıktır…”  Dr. Linus Pauling

“Hiçbir işe yaramadığını bile bile hastasına kemoterapi uygulayan bir doktor en hafif tabirle bir budala fakat gerçek anlamda bir canidir.” Dr. Robert Atkins

Kanserle Savaş masalı bir öbek dışkıdır.” Dr. James Watson

Daha fazla kâr etmek dışında hiç bir gerekçeleri yoktu.

Ama benzine kurşun karıştırıp milyarlarca insanın, havanın, toprağın zehirlenmesine neden oldular. Daha sonra kanser tedavi merkezi kurup ilaç ve tıp piyasasında egemen hale geldiler. Şimdi ise gıda piyasasının de tekelleridir.

Bugün ABD ve dünyadaki en önemli ve bilgili kabul edilen kanser araştırma kurumu Sloan-Kettering Anısına Kanser Merkezi’dir. Alfred P. Sloan ve Charles F. Kettering General Motors’un yöneticileridir, General Motors ise kimya devi Dupont ile Petrol tekeli Standard Oil’in benzine kurşun katan Ethyl şirketindeki ortaklarıdır.

Ortodoks kanser tedavisinin yarattığı binlerce acılı ailenin feci tecrübesi, hiçbir işe yaramaz bu uygulamanın sadece kemoterapiye yönelik ilaç üreten şirketlere yaradığını göstermiştir.

kanserden_korkma_kapak_72

Kanser sadece bir hastalık. Kanser sadece bir hastalık. Fakat her yıl milyonlarca insan kanser dolayısıyla ölüyor. Bu yüzden ölümcül bir hastalık olarak biliniyor ve çoğu kez ölümle eş tutuluyor.

Oysa bu “gerçek” tam anlamıyla bir yanılsama, hatta “bilimsel” bir yalan. Kanser ölümcül ancak kolayca tedavi edilebiliyor.

Çünkü kanser bir bağışıklık sistemi hastalığı. Tersinden söylersek bağışıklık sistemi güçlü insanlar kansere yakalanmıyor.

Öte yandan yaygın ve baskın olan kanser tedavi yöntemleri, radyoterapi ve kemoterapi bağışıklık sistemini çökertmekte, adeta “devre dışı” bırakmaktadır.

Operatör Doktor İlhami Güneral geleneksel hale gelmiş ve kabullenilmiş bu tedavi yöntemlerini “modası geçmiş” olarak nitelendiriyor; sınanmış ve başarıya ulaşmış bambaşka tedavi yöntemlerini ayrıntılarıyla paylaşarak “Kanserden Korkma” çağrısında bulunuyor ve cesaret aşılıyor.kanserden_korkma_kapak_vintage

78 yaşındayken yakalandığı prostat kanserini bu tedaviler sayesinde yenen Güneral, “kanser”in bir sanayi haline geldiğini vurgulayarak, tıp ve ilaç şirketlerinin, bağışıklık sistemini güçlendirmeyi temel alan ucuz ve kolayca ulaşılabilir alternatif tedavi yöntemlerinin önünde bir engel olarak dikildiklerini de gözler önüne seriyor.

Evinizin önündeki ağacın kanseri tedavi eden bir cevhere sahip olduğunu bilseniz kanserden korkar mıydınız?

 

Kanserden Korkma

Modası Geçmiş Tedaviden Kork

Yazan: Op. Dr. İlhami Güneral
Yayına Hazırlayan: Özcan Özen
Kapak : Sevil Tarla
Sayfa Düzeni: Duru Su
ISBN :978-605-4906-26-0
Barkod : 97860549060260
Dizi : Tıp, Sağlık, Felsefe – 2
Sayfa : 166 sf.
Boyut : 13,5 x 19,5 cm.
Baskı Kalitesi : İki Renk, 70 gr, Enso
Baskı Tarihi : Mayıs 2016
Fiyat : 13,90 TL

>İndirimli Satın AL!

eganba-logo-header padora logo babil logo ky_header_logo