Image Image Image Image Image

fasizmin canavarlarıGünümüz “yaşayan ölü”lerden biri de “ana akım kültürel çalışmaları”dır ve metafor ve mecazların gerçekle ilişkisi üzerine “ana akım kültürel çalışma” temsilcileriyle yapılan tartışmada açıkça “yaşayan ölü”lerden yana tavır alınmıştır.

Adorno gerçekten de “kültür konusunda faturayı ödeyecek” taraf derken arkadaşlar arasında hesabı kimin ödeyeceğinin ciddi bir sorun olduğunu ima etmiş olabilir mi?

(daha&helliip;)

Mourning-Woman-Salutes-Beim-Einmarsch-deutscher-Truppen-in-Eger2

[“Ben diktatör değilim,” diyen Tiran,] neşeye zaten pek yer olmayan zihninde insanoğlunun sadece konfor, emniyet, kısa çalışma saatleri, temizlik, doğum kontrolü ve sürekli sağduyu istemediğini güçlü bir biçimde hissediyordu.

 

(daha&helliip;)

Yıllık ücretli izin “tatil” demokrasinin bir lütfü değildir, onsuz da olabilirdi. “Dünyayı yedi günde yarattık hiç de yorulmadık,” diyen Tanrı’nın ihsanı da değildir. Tatilsiz çalışmayı düşünebilir misiniz? Ücretli izin hakkı neden var? Her gün tek tek elinizden alınmakta olan haklar nereden geliyor? Araf‘ta kalmaktan, işçi sınıfının kendi cennetini yaratamamasından…

(daha&helliip;)

Scroll to Top

To Top

Yeni! Çok yeni!

Yorum Yok
By o2-ozcan

On 03, Şub 2015 | No Comments | In | By o2-ozcan

Şifacı & Işığın Getirdiği

 

rüyalar mesajdır…

yaşadıklarımızı düşlemekten çok düşlerimizi yaşarız,
gizemlere açılan kapıların peşi sıra…

mutluyken de kaybedebiliriz… 

 Rüyamda ormanlık bir yerdeyim. Gözleri olmuşum o erkeğin, takip etmekteyim aralıksız. Kendimi gördüğüm de, gökyüzünde iki büyük göz olmuşum. Ürperdim!

 (…)

Prematüre doğan bebek gibiydim. Zamansız doğmanın halsizliğini yaşadım bir süre. Buna rağmen hayata tırnaklarımı geçirircesine mücadele etmem gerektiğini söylüyordu, iç sesim. Dünyaya gözlerimi açtıysam, yaşamalı, başarmalıyım. Buraya gelmem gerekli olduğuna göre, bir ihtiyaç var olmuştu. Çırpınan bir kuş gibi kollarımı açtım, salladım bir süre. Aslında her insanın doğmasının bu şekilde gerçekleştiği gerçeğini biliyordum.

(…)

Çocuklarımla birlikte top oynarken onları avutuyor gibi görünsem de aslında daha çok çocukluğumla oynadım.

 Ben, insanın sonsuzluğa uzandığına inanıyorum. Ölüm sadece bir geçiş süreci.

 Ölümden korkmak, sondan korkmak gibidir. İnsanların birçoğu, sonlardan kaçmaya çalışır. Oysaki son, yeni başlangıçlara açılımdır.

 Ölüm son olarak kabul edildiğinde, yeni başlangıçlara kucak açıyoruzdur. 

 

Sifaci_isigin_gitirdigi_KAPAK_Kk

Ailesiyle mutlu bir yaşam sürdüğünü düşünen Belgin, rüyalarla taşınan mesajların uyarıcı içeriğinin farkına varmaz.

 

Ne var ki herkesin bildiği bir “sır,” aniden gerçekliği haline dönüşecek ve yıkılacaktır. Fakat bu arada kimsenin bilmediği gizemlere ulaşmaya, rüyaların mesajlarını çözmeye başlar.

 

Manisa’da Hafsa Sultan’dan, Mısır’da Piramitlere oradan Trabzon’a uzanan, mesajların peşi sıra yapılan yolculukların eşliğinde mucizevi şifalar gerçekleşir.

 

 

Ölen bir ikiz kardeş sırrına vakıf olunan mesajlar sayesinde “dirilecektir.” Bir başka akraba üzeri toprakla örtülmüş geçmişten geri çağrılacaktır…

Beliren işaretlerin onu yönlendirmesine izin verirken, bir yandan ruhsal dinginliğe ulaşan diğer yandan yeni yeteneklere kavuşan bir kadının yükselişi.

Aile sırlarından mistik gizemlere, bir şifacının doğuşunun hikâyesi…

 

Şifacı

Işığın Getirdiği

Yazan : mücella A.
Yayına Hazırlayan: Özcan Özen
Kapak : Sevil Tarla
ISBN :978-605-4906-07-9
Barkod : 9786054906079
Dizi : Türkçe Edebiyat-Roman -3
Sayfa : 256 sf.
Boyut : 13,5×19,5 cm.
Baskı Kalitesi : İki Renk, 60 gr, Enso
Baskı Tarihi : Şubat 2015
Fiyat : 16,90 TL

>İndirimli Satın AL!

padora logo kitapvitrini2 ky_header_logo