Image Image Image Image Image

fasizmin canavarlarıGünümüz “yaşayan ölü”lerden biri de “ana akım kültürel çalışmaları”dır ve metafor ve mecazların gerçekle ilişkisi üzerine “ana akım kültürel çalışma” temsilcileriyle yapılan tartışmada açıkça “yaşayan ölü”lerden yana tavır alınmıştır.

Adorno gerçekten de “kültür konusunda faturayı ödeyecek” taraf derken arkadaşlar arasında hesabı kimin ödeyeceğinin ciddi bir sorun olduğunu ima etmiş olabilir mi?

(daha&helliip;)

Mourning-Woman-Salutes-Beim-Einmarsch-deutscher-Truppen-in-Eger2

[“Ben diktatör değilim,” diyen Tiran,] neşeye zaten pek yer olmayan zihninde insanoğlunun sadece konfor, emniyet, kısa çalışma saatleri, temizlik, doğum kontrolü ve sürekli sağduyu istemediğini güçlü bir biçimde hissediyordu.

 

(daha&helliip;)

Yıllık ücretli izin “tatil” demokrasinin bir lütfü değildir, onsuz da olabilirdi. “Dünyayı yedi günde yarattık hiç de yorulmadık,” diyen Tanrı’nın ihsanı da değildir. Tatilsiz çalışmayı düşünebilir misiniz? Ücretli izin hakkı neden var? Her gün tek tek elinizden alınmakta olan haklar nereden geliyor? Araf‘ta kalmaktan, işçi sınıfının kendi cennetini yaratamamasından…

(daha&helliip;)

Scroll to Top

To Top

Yeni! Çok yeni!

Yorum Yok
By o2-ozcan

On 01, Nis 2016 | No Comments | In | By o2-ozcan

Sözün Gücü-Yogi Bhajan Öğretileri

 bu kitapta yer alan sözlerin her biri başlı başına birer meditasyondur…

İçinde ebedi sesin bilimini, tüm seslerin özü olan Nadh’ın gizli bilimini taşıyan bu kitap kutsal kitaplar gibi okunmalıdır. Bu sözler bir Tantrik Yoga Üstadı’nın (Mahan Tantric) bilincinden akarak satırlara dökülmüştür. Böylesi bir ayrıcalık için bu zaman ve mekânda var olmuş bir insan olarak Tanrı’ya ve Guru Ram Das’a müteşekkirim.

zaman “şimdi”dir ve şimdi, sahip olduğumuz tek “zaman”dır.

Bu gezegendeki en yüksek, en etkili enerji, sözdür. Hiçbir şey sözün ötesinde olamaz, olmamıştır, olmayacaktır.

Guru nerede? Guru, her yerde. Birisi size gerçeği söylüyorsa o gurudur. Kimin söylediğini unutun. Gerçek söz, gerçek titreşim ve gerçek işaret, gerçek rehberin ta kendisidir.

Bugün sahip olduğunuz güzelliğin altında, hiçbir ilkeyi peşinen kabullenmeme ilkesini kucaklamanız yatıyor.

Sevgi, kişinin kendi benliğindeki fedakârlık deneyimidir.

Yoga din midir? Bunun yanıtı hem evet hem de hayırdır. Dinde bir şeylere inanmanız, yogada ise inanmak istediğiniz şeyi deneyimlemeniz gerekir.”

Sozun_Gucu_KAPAK_SON_100Başlangıçta Söz vardı; Söz Tanrı ile birlikteydi ve Söz Tanrı idi.”

Zaman “şimdi”dir ve şimdi sahip olduğumuz tek şey zamandır.

Çağımızın en kıymetli mantrası “ayakta kalmak”tır.

Bu gezegendeki en yüksek, en etkili enerji, sözdür. Hiçbir şey sözün ötesinde olamaz, olmamıştır ve olmayacaktır. Bu nedenle sözün gücünü bilinçli bir şekilde idrak etmeliyiz. Sözün gücünü idrak ettiğimizde ve sözün ardında durması için tüm zihnimizi harekete geçirdiğimizde tüm dünyayı bizim için yaratabilecek olan sözü yaratırız.

Sözünün eri olamayan kişinin nasıl yaşaması gerektiğini anlaması ve mutluluğu tatması mümkün değildir. Çünkü başlangıçta söz Tanrı’ylaydı ve dünyayı söz yarattı. Söze hürmet ederseniz, bu dünyada hürmetle ağırlanırsınız.

Sözün Gücü insanlık için muazzam değerde bir hediyedir; onun sayesinde ilişkiler kurulur ya da yıkılır, bilgi aktarılır, bilinç değişime uğrar. Konuşurken sözlerinizin sesi ve ritmi bilinç düzeyinizi yansıtır. Aydınlığın sözlerini yüksek sesle yinelediğinizde kendi bilincinizi de aydınlatacaksınız; durmayın, yineleyin o sözleri.

Yogi Bhajan’ın Öğretileri öğretmek ve aydınlatmak için sözün gücünü nasıl kullanacağınızı Sozun_Gucu_vintagegösteriyor.

Onun Sevgi, Mutluluk, Tanrı, Zihin ve İlişki üzerine söylediklerini okuduğunuzda evrene bakışınız değişecektir. Söz hakkında söylediklerini okuduğunuzda iç dünyanızdaki dönüşümü hemen hissedeceksiniz.

İÇİNDEKİLER

Önsöz
Giriş: Sa Ta Na Ma Meditasyonu
Söz
Sevgi
Kadın
Mutluluk
Benlik
Bilgelik
Tanrı
Zihinİdrak ve Farkındalık
Kutupluluk
Adanma
İlişki
Teknikler
Yogi Bhajan Hakkında

Sözün Gücü

Yogi Bhajan Öğretileri

Yazan:  Yogi Bhajan
Çeviren:  Nur Taran
Yayına Hazırlayan: Özcan Özen
Kapak : Sevil Tarla
Sayfa Düzeni: Duru Su
ISBN :978-605-4906-24-6
Barkod : 97860549060246
Dizi : Metafizik, inanç, din – 2
Sayfa : 176 sf.
Boyut : 13,5 x 19,5 cm.
Baskı Kalitesi : İki Renk, 70 gr, Enso
Baskı Tarihi : Mart 2016
Fiyat : 16,90 TL

>İndirimli Satın AL!

eganba-logo-header   padora logo

babil logo ky_header_logo