Image Image Image Image Image

fasizmin canavarlarıGünümüz “yaşayan ölü”lerden biri de “ana akım kültürel çalışmaları”dır ve metafor ve mecazların gerçekle ilişkisi üzerine “ana akım kültürel çalışma” temsilcileriyle yapılan tartışmada açıkça “yaşayan ölü”lerden yana tavır alınmıştır.

Adorno gerçekten de “kültür konusunda faturayı ödeyecek” taraf derken arkadaşlar arasında hesabı kimin ödeyeceğinin ciddi bir sorun olduğunu ima etmiş olabilir mi?

(daha&helliip;)

Mourning-Woman-Salutes-Beim-Einmarsch-deutscher-Truppen-in-Eger2

[“Ben diktatör değilim,” diyen Tiran,] neşeye zaten pek yer olmayan zihninde insanoğlunun sadece konfor, emniyet, kısa çalışma saatleri, temizlik, doğum kontrolü ve sürekli sağduyu istemediğini güçlü bir biçimde hissediyordu.

 

(daha&helliip;)

Yıllık ücretli izin “tatil” demokrasinin bir lütfü değildir, onsuz da olabilirdi. “Dünyayı yedi günde yarattık hiç de yorulmadık,” diyen Tanrı’nın ihsanı da değildir. Tatilsiz çalışmayı düşünebilir misiniz? Ücretli izin hakkı neden var? Her gün tek tek elinizden alınmakta olan haklar nereden geliyor? Araf‘ta kalmaktan, işçi sınıfının kendi cennetini yaratamamasından…

(daha&helliip;)

Scroll to Top

To Top

Yeni! Çok yeni!

On 23, Eki 2016 | No Comments | In | By o2-ozcan

Kanserden Korkma Modası Geçmiş Tedaviden Kork

“Klasik kanser tedavisi büyük bir sahtekârlıktır…”  Dr. Linus Pauling

“Hiçbir işe yaramadığını bile bile hastasına kemoterapi uygulayan bir doktor en hafif tabirle bir budala fakat gerçek anlamda bir canidir.” Dr. Robert Atkins

Kanserle Savaş masalı bir öbek dışkıdır.” Dr. James Watson

Devamı…

On 30, Nis 2014 | No Comments | In | By o2-ozcan

Kurşunlu Benzinin Gizli Tarihi

Benzinden kurşunu arındırmıyorlar!

Çünkü benzinin içinde zaten kurşun yoktur. Aksine birileri benzinin içine kurşun katarak soluduğumuz havayı, suyumuzu, gıdalarımızı bilinen en korkunç zehirlerden biriyle, bir ağır metalle, çevremizden asla yok olmayacak kurşunla zehirlediler. Birileri salt çevreyi değil geçen yüzyılın başından beri atalarımızı, bizi ve çocuklarımızı zehirlediler. Üstelik benzine kurşun katılması hiç de gerekmediği halde.

Devamı…

No Comments
By o2-ozcan

On 21, Mar 2013 | No Comments | In | By o2-ozcan

Nasıl Ölürüz Yaşamın Son Döneminden İzlenimler

Nasıl Ölürüz – Yaşamın Son Döneminden İzlenimler

Ayrıntıların dürüstçe açıklanması halinde, ölümün bizi en çok korkutan yönleriyle başa çıkabilmemiz mümkün. Gerçeği bildiğimizde ve ona karşı hazırlıklı olduğumuzda, ölümün keşfedilmemiş ülkesinden sökün ederek bizi, kendimizi kandırmaya ve hayal kırıklığına sürükleyen korkulardan kurtulabiliriz.

Devamı…

On 08, Ara 2011 | No Comments | In | By o2-ozcan

Voodoo Büyüleri Kitabı

 

bir çare kültürü

Birbirinden farklı 40’ın üzerinde anonim büyü, efsun, tılsım ve muska tarifi… Büyü malzemeleri, ev için ayin ve büyü sunağı, bilinmeyen iskambil falı, Voodoo bebeği yapımı, kem gözlerden korunmakiçin işaretler, ruhlarla konuşmak için özel dil… Yaşanmış büyü deneyimleri ve hikâyeler…

Devamı…