Ederi Düştü

Karanlığın Taneleri

Bir Film Üzerine 17 Çeşitleme Paramparça Aşklar Köpekler

Orijinal fiyat: ₺149,00.Şu andaki fiyat: ₺119,00.

Sıradışı, şaşırtıcı, çarpıcı ve benzeri onlarca sıfatla anılan; büyük beğeniyle karşılanıp duygusal dalgalanmalar yaratan AmoresPerros-Paramparça Aşklar Köpekler filmi üzerine estetik, teknik, sanatsal, siyasal, eleştirel 17 çeşitleme…

* * *

“… Ne aşklar ne de köpekler yalnız bırakır insanı. Ta ki gaddar ve aptal bir insana inanmanın batıl bir inanç olduğunu fark edene kadar… Ve bu fark ediş öyle bir duygu yaratır ki ister bir aşk ol ister bir köpek, kirpiklerinden anılarına kadar bütün varlığınla sarsılırsın. Sarsıldıkça dökülür umutların. Umutlarının peşinden de sen dökülmeye başlarsın…”

Hakan Günday

 

“Arzu ölüme karşı durur, ölümde huzur, arzuda kargaşa vardır. İnsan derdidir. Suç, aşk ve köpek meselesi, sinema yoluyla derdinin üzerine düşünme vesilesidir.

Şiddetin haritasını Meksika’dan başlayıp çiziyor Iñárritu, bütün haritalar gibi kanla. Hiçbir film bu denli derin kanamadı bana göre. Ölmediğin için oluyor bunlar, ölsen olmayacaklar. Ölmeden yapılan acılı bir otopsi gibi Paramparça Aşklar Köpekler, şiddetin otopsisi, şiddetin estetiği…”

Tarhan Gürhan

Kategoriler: ,

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Karanlığın Taneleri” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Tarhan Gürhan
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-7637-59-8
Barkod:9786057637598
Dizi:Sinema-7
Sayfa Sayısı:160 sf.
Boyutlar:150x230mm
Baskı Kalitesi:Tek renk, 60 gram Enso creamy
Basım Tarihi:Ağustos 2022