Ederi Düştü

PisiKolojik Öyküler

Kediler Sahiplendiklerini Anlatıyor

Orijinal fiyat: ₺119,00.Şu andaki fiyat: ₺89,00.

İnsanların kediler hakkındaki en büyük yanılgısı bir kediyi sahiplendiklerini düşünmeleridir oysa tam tersi doğrudur. Hatta evrende mevcut pek çok akıllı yaratık kediler tarafından sahiplenilmiştir de diyebiliriz.

Sekter de tam bunu söylüyor, artık Ahmet Hakan bile kabul etmiş bir kedinin sahibi olamayacağını. Ama dedikodu çok, Sekter onu  kadınlarla paylaşmak zorunda kalıyormuş. Kiminle mi?

Sokak kedisi ama “Asaf’ın Yerinde” adı Josephine; suratsız ve yalnızlığı seviyor. Özdemir Asaf da bunu biliyor ve “Yalnızlık paylaşılmaz” diye fısıldıyor kulağına.

Ayasofya’nın kedisi Gli  ise neredeyse tüm turistlere ev sahipliği yapıyor, ne de olsa o bir müze bekçisi. Obama ile Erdoğan bile konuğu olmuş, ne macera ama…

Şekip , ah Şekip: Filistinli Mülteci Ahmet’i bağrına basmış ve onunla umuda yolculuğa çıkacak kadar cesaretli.

Pandemi, Kurtuluş’ta bir sokağın kedisi, tüm sokak onun. Ama salgın çıkınca tüm hayat gibi sokak da değişiyor, insanları da. Hüznü bir şekerlemeye dönüştürüyor Pandemi.

Hamlet’in Arap’ı, Bulut’un yıkılan hayalleri, Barış’ın özlemi, Öykü’nün öyküsü, Yumak’ın krem rengi ayakkabıları takibi, Palet’in düş kırıklığı; unutmadan, bir de Figüran Osman ve niceleriyle Ayşen İnci bize kedilerin gözünden hayatımızın çelişkilerini, hüzünlerini, sevinçlerini yuvarlanıp gidişlerimizin öykülerini anlatıyor.

Kedilerin insan sevgisi de bir başka…

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“PisiKolojik Öyküler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Ayşen İnci
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:İpek Çotur
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-7637-47-5
Barkod:9786057637475
Dizi:Türkçe Edebiyat
Sayfa Sayısı:130
Boyutlar:135x195mm
Baskı Kalitesi:Tek renk, 60 gram Enso creamy
Basım Tarihi:Ocak 2022