Ederi Düştü

Fareyi Öldürmek

Orijinal fiyat: ₺129,00.Şu andaki fiyat: ₺99,00.

çok gizli örgüt….

“Hiç unutmam, karısını gömmüş mezardan yeni dönmüştük. Kolundan tutup kaldırdım, ‘Yürü Sabri benimle!’ dedim. Yürüdü. Alıp eve götürdüm bizim. Tam kapıdan girerken ‘Sanki çok gizli, görünmeyen bir örgüt var da benimle uğraşıyor,’ dedi.”

bir acayip Sabri….

“Ama Sabri’ydi bu. Başka insandı. Kimseye benzemezdi. Olaylar karşısında öyle halleri vardı ki dünyanın, hayatın, bütün insanların uymak zorunda olduğu yasaları kendi eliyle o yazmıştı sanki! ”

“Bu Sabri beyi aklım almamıştır benim hiç. Daireden eve, evden daireye; daireden eve evden daireye… Saat sarkacı gibi… Bir yıl, üç yıl, beş yıl değil bu, ömür boyu…”

Bir cinayet… Herkesin gözü önünde, üstelik bir devlet dairesinde işlenen bir cinayet. Katil, herkesin içinde biridir. İçimizden biri…
Ancak herkes onun fazlasıyla kibar, saflık derecesinde yumuşak ve çok çok iyi bir insan, tam da bu yüzden, herkesten farklı olduğuna tanıklık etmektedir. Neredeyse masumiyetine inanacağımız denli iyi bir insandır.

Peki, katil mi ki?

İrfan Yalçın tanıklıklara dayanan, neredeyse belgesel, kurgusuyla bir kahraman yaratıyor ve onun içimizdeki insan olduğunu sergiliyor. Bir türlü ortaya çıkarmaya cesaret edemediğimiz bu insan, herhangi birimizi katil olmaktan kurtaracak mıdır?

İyiliğini görmezden geldiğimiz, masumiyetiyle alay ettiğimiz, sevgisiz bırakıp yalnızlığa ittiğimiz, acıya ve açlığa terk ettiğimiz bir insan hayata geri çağrılabilir elbet:

“Her şey gibi sevmek de zaman işidir…”
Fareyi Öldürmek, Aydın Sayman yönetmenliğinde İçimdeki İnsan adıyla 2015 yılında sinemaya uyarlanmıştır.

Kategoriler: ,

Kitap Bilgileri

Yazar:İrfan Yalçın
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-4906-45-1
Barkod:97860549060451
Dizi:Türkçe Edebiyat -18, roman - 11
Sayfa Sayısı:144 sf.
Boyutlar:12 x 19 cm.
Baskı Kalitesi:İki Renk, 80 gr, Enso
Basım Tarihi:Ekim 2017