Ederi Düştü

laLi berte’ye Mektuplar

(1 müşteri değerlendirmesi)

89,00

En çok özlenene yazılır mektuplar. Şefkat için anneye, hasreti dindirmek için sılaya, sevdaların en karasına; çok çok masumiyet onayına, af dilemeye, barışmaya…

Ama hiç bir kadın, hiç bir şey laLi Berte kadar özlenemez çünkü özlemek laLi Berte’dir.

Özlenir ama kolay kolay bulunmaz. Bulmak için aramak gerekir. Mecit Ünal en ağır koşullar da bile bu arayıştan asla vazgeçmeyenlerden. Karanlıkta kalsa, işitmez olsa, kan damlasa yine de laLi Berte’yi yazar. Kalemi olmasa da aklına, tutsaklığın duvarlarına, tecridin kimsesizliğine. Yazmak laLi Berte’dir.

Mektup bazen de bir haber, bir müjde için yazılır. laLi Berte’ye Mektuplar da öyle. Geçen giden zamanın tanığı mektuplar. Türlü türlü olayların, görmezden gelinen haberlerin, gizlenen gündelik hayattan anların, maden işçilerinin, açlık grevlerinin, yıkılan Duvar’ın, tek başına edilemeyen intiharların, ölümlerin, sevdaların, şiirlerin tanığı… Bellek laLi Berte’dir.

Hiç kimse bu kadar sevilemez, unutulmaz aşk laLi Berte’dir…

laLi berte’ye Mektuplar için 1 değerlendirme

  1. Yücel Çağlar

    Bence yaşamımızı bile gerektiğince ciddiye almıyoruz artık. Ne acılarımızı acı ne de sevinçlerimizi sevinç olarak yaşıyoruz. Otomobillerin rölantide gitmesi gibi yaşamımızı da otomatiğe bağlamışız sanki… Tanıtım yazınızdan anlayabildiğim kadarıyla laLi Berte’ye mektuplar da böyle bir dönemi duyumsayan bir kalbin ürünü.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Mecit Ünal
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-7637-65-9
Barkod:9786057637659
Dizi:Türkçe Edebiyat -Anlatı
Sayfa Sayısı:176
Boyutlar:120x190mm
Baskı Kalitesi:Tek renk, 60 gram Enso creamy
Basım Tarihi:Eylül 2022