Ederi Düştü

Şehir Düştü

Orijinal fiyat: ₺139,00.Şu andaki fiyat: ₺105,00.

Surların öte yanı. Konstantinopolis. 1453 Mayıs’ı.

Surların ardı sırlarla kaplı; sıradan insanlara bahşedilmemiş, hanedanın habersiz olduğu sırlarla. Entrika ise artık surların öte yanına geçmiş, beyaz bir atın üzerinde dolaşmaktadır.

Bir insan seli kuşatmıştır şehri ve ufukta yardım görünmemektedir. Surların içi kaynamaktadır, insanlar türlü türlü planlar yapmakta, gitmek ile kalmak arasında endişeyle salınmaktadır. Ama umut şehri henüz terk etmemiştir, bir de aşk.

Özgür bir kadın ile sıradan bir asker, direnmek için aşklarına tutunan iki genç. Aynı kadına tutkuyla âşık Venedik planları yapan bir “tacir.” Kuşatma altındaki şehirde aşkla kuşatılmış kadının Bizans sokaklarına taşan gerilimi.

Paşaların rekabeti, şehrin Bizans ve Latin komutanlarının manevraları; Sultan’ın hamleleri, İmparator’un cüretli çaresizliği…

1453 kuşatmasının surların içinden hikâyesi…

Kategoriler: , ,

Konstantinopolis’in ihtiyarları, bunun hayatlarında görecekleri son bahar olduğunu anlamış gibi… Yol üzerinde gördükleri her şeye, ellerinde küreklerle tınaz savuran tarlalardaki kadınlara, etrafa yayılmış, bir şeyler bulup yemeye çalışan koyun sürülerine, yelelerini savurarak coşkuyla oradan oraya koşan annelerine yetişmeye çalışan taylara, sanki böyle şeyleri ilk kez görüyormuş gibi büyük bir hayretle baktılar. Dünya ne kadar güzeldi ve onlar sanki ne kadar az yaşamıştı.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Şehir Düştü” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Naci Adıgüzel
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-4906-72-7
Barkod:9786054906727
Dizi:Türkçe Edebiyat - 31, Roman-16
Sayfa Sayısı:256 sf.
Boyutlar:12x19 cm.
Baskı Kalitesi:İki renk, 70 gr, Enso
Basım Tarihi:Ekim 2017