İndirim!

Tahir Elçi Hikâyesi Karton Kapak

10,00

Kategoriler:

Bu proje avukat, insan hakları savunucusu, arkadaş, dost, eş olan sevgili Tahir Elçi’nin biyografisidir. Tahir’i, yaşadığı o acılı coğrafyayı sevenlerine göstermek istedim. Tahir ile birlikte sevdiklerinin çektiklerini, neler yaşadıklarını sizlere göstermek istedim… Kitap hazırlığından bahsettiğim insanların ilk sorusu şu oldu: “Tahir nasıl öldürüldü?” Ben onlara “Tahir’in nasıl öldüğünü değil nasıl yaşadığını yazıyorum,” diye cevap verdim.

Muharrem Erbey

“Ben evimi güzelleştireyim, sevdiğim eşyaları alayım planları yaparken birkaç ay sonra mezarlığa duvar örecek usta aramaya başladım, duvar taşı bulmak için dükkan dükkan gezdim. Bahçesine dikmek için nar ağacı fidesi buldum çiçek satıcısından. Nar ağacının çaprazına da pembe bir oya ağacı diktim kendim için. Anlayacağınız hayallerim değişti. Baharla beraber bahçeyi renklendirecek, nar ağacıyla bakışacak bir oya ağacıydı artık hayalim.”

Türkân Elçi

“Uzun sürecek baharlar bırakmak için çocuklara, vakitsiz sonbaharlarda vurulup düşen babalar mezarlığıdır burası. Burada, hiçbir mevsim ve özellikle hiçbir bir sonbahar bir diğerinin aynısı değildir. Sesinle aydınlattığın son güzdü o, senin vurulduğun, hepimizin öldüğü. Soğuk ve babasız evlerin çocukları… doğrulup kalkarlar bir gün, yaralarına tutunarak. Hep birlikte yeni bir şarkıya başlarız.”

Baki Demirhan

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Tahir Elçi Hikâyesi Karton Kapak” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Muharrem Erbey
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-4906-73-4
Barkod:9786054906734
Dizi:Türkçe Edebiyat - 32, Biyografi-2
Sayfa Sayısı:240 sf.
Boyutlar:13,5x21 cm.
Baskı Kalitesi:İki renk, 70 gr, Enso
Basım Tarihi:Kasım 2018