Ederi Düştü

Zaman O Zaman Değil

Orijinal fiyat: ₺119,00.Şu andaki fiyat: ₺89,00.

Çocuksu büyüklerin pencerelerinden sarktığı evler; anımsanmayı bekleyen geçmiş parçalarının mandallarla tutturulduğu iplere gerili balkonlar; parke taşlarında boş konserve kutularının yuvarlandığı, duvarları plastik top sesleriyle dövülen, şen çığlıklı mahalleler; bir koşu gidilen tezgahı sakızlı bakkallar… ama zaman O zaman değil.

Zamanı avuç avuç kuru yapraklar gibi havaya savurdu çocuklar. Duvar saatinin rakamları söküldü; kuşlara döndü, uçtu saatler. Büyüdü geçmiş. Erkekliğin zulmünü keşfetti oğlanlar. Kaybetmeyi reddeden kadınlara ait dünyalara açılıyor artık kapılar.

Meliha Yıldırım’ın açtığı kapının eşiğindesiniz: yenilgi bilmez kadınlar kucaklayacak sizi, Fikriye ile Latife’nin yanından geçeceksiniz, Tanzimat edebiyatçılarına kulak misafiri olacak, hayatın tesellisini bir sahil berraklığında arayanlara dönüşeceksiniz belki de. Gündelik telaşlarınıza aşina, yaşantınızda saklanıp kalmış mucizelerin peşinde, zamanın sınırlarını bilen, yüreğinize komşu öyküler.

Kategoriler: ,

Konuşmak, havaya bırakılan sözcükler değil miydi? Kimin işine yarardı? Çıktım kapıdan. Sert ayaz ciğerlerime işlerken koştum koştum… Değişen zaman değildi, bendim. Yapamadım. Orada da yapamadım. Gitmesem olmazdı. Bilmezdim. Ayazda, iki elimle kendime sarıldım. Sarıldım. Gitmesem bilmezdim.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Zaman O Zaman Değil” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Meliha Yıldırım
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-7637-02-4
Barkod:9786057637024
Dizi:Türkçe Edebiyat - 46, Öykü- 13
Sayfa Sayısı:120 sf.
Boyutlar:12x19 cm.
Baskı Kalitesi:İki Renk, 70 gr, Enso
Basım Tarihi:Kasım 2019