Ederi Düştü

Aysel

Falezlere Götür Beni

Orijinal fiyat: ₺169,00.Şu andaki fiyat: ₺129,00.

Hızla akan bir nehir, suları buz gibi. Uçar gibi sürüklenen bir salda uyumakta olan bir çocuk… Yanı başına uzanmış gözleri yarı aralık bir kadın… Islanmasınlar diye ikisinin de üstü kalın bir naylonla örtülmüş, uzaktan bakınca içine su dolan devasa bir poşet gibi görünüyorlar…

Görünmeyen yaşamları sürüklüyoruz geçip giden zamanın eşliğinde. Bir diğerinin yaşamını görmüyoruz, bilmiyoruz, hissetmiyoruz. Oysa çoğu kez bu insanlar geçmişi günümüze bağlayan bir köprünün üzerinde yürümüşler ya da halen yaşamamıza renkler serpiştirmekteler.

Aysel’in serüveni de yaşamı ince çizgilerle resmeden bir kadına ait. Falezlerin diyarından bir yaşam, bir aşk öyküsü. Üç kuşaktan kadınların başrolünde yer aldıkları var olma mücadelesi. Kadınların “erkek aile”yi nasıl dönüştürdükleri ve kadını, erkeğin yaşamının kölesi olmaktan çıkarıp ortağı haline getirişlerine dair bir kesit yansıtılıyor Burçak Gönül’ün kaleminden. Bu sokaklarda süren bir feminist mücadele değil. Türkiye toplumsal yaşamında aile içinde gerçekleşen küçük küçük değişimlerin sessiz bir devrim niteliğine ulaşmasının sonucu.

Aile önemli ancak çekirdek aile her şey mi demek? Anne ve çocuğu. Suları buz gibi hızla akan bir nehirde, küçük bir salda olabilirler. Ne olmuş ki?

Ne olursa olsun Aysel’in öğüdüne kulak vermeliyiz:

“Hataların olsa da yeniden başla, sen değerlisin, hayat değerli…”

Kategoriler: ,

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Aysel” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Burçak Gönül
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla Kapak Görseli : M. Zahit Büyükişliyen
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605-7637-37-6
Barkod:9786057637376
Dizi:Türkçe Edebiyat
Sayfa Sayısı:256 sf.
Boyutlar:13,5x21 cm.
Baskı Kalitesi:60 gr, Enso
Basım Tarihi:Temmuz 2020