Ederi Düştü

Gariplikler

Orijinal fiyat: ₺149,00.Şu andaki fiyat: ₺109,00.

Sosyal medya, show dünyası, sanal âlem, eğlence sektörü, futbol camiası, play station durakları arasında gezinen bir roman. Ancak tüm bu mecralar, kitapta, romanın konusu değil gerçekliğimizin parçaları olanak yer almakta.

Emine Patan; Orhan Veli ve Garip Akımı konulu bir fantastik film projesine girişir. Yıldız adayı, makyaj videolarıyla ünlü youtuber Miray’dır. Karşısına üç büyük engel çıkar: Eski manken yeni tefeci Serine Aslankeser, işadamı Måske ve elektrikçiler kralı Akın Akım. Onu en iyi anlayansa, komplocu Profesör Ziya Sergen’dir.

Serine’nin Şile’deki otelinde, garip olay ve kâbuslar birbirini izlemeye, kavramlar ve isimler karışmaya başlar… Kaybolan bir DJ… Karbonat Erol… Türk Şiiri’nin iç tartışmaları… Duygu Özaslan, Demet Akalın, Merve Özbey… Holiganlar, Tomris Uyar resimli banknotlar… Metro inşaatlarındaki filler… Yazar Kenan Hulusi Koray, sosyetik playboy Kenan Koray… Çapkın akademisyen Melda, Melis Hırdavat, Karamel Kader, Put TV, Balkan kökenli dedektifler, satanizm…

Orhan Veli’nin dizelerinden sosyal medyanın labirentlerine, sosyal medyanın labirentlerinden Türk Şiiri’nin tuzaklarına uzanan, 1940’lar, 1990’lar ve 2010’lar arasında mekik dokuyan, “edebi” olduğu kadar dijital bir macera…

Kategoriler: ,

Bir Yapımcı, Bir Bozumcu, Bir Youtuber, Bir DJ, Bir Maske ve diğerlerinin Orhan Veli konulu bir film projesi etrafında gelişen tuhaf macerası.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Gariplikler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap Bilgileri

Yazar:Reşat Çalışlar
Hazırlayan:Özcan Özen
Kapak:Sevil Tarla, Görsel Fatih Okta
Sayfa Düzeni:Duru Su
ISBN:978-605_7637-03-1
Barkod:9786057637031
Dizi:Roman - 21
Sayfa Sayısı:248 sf.
Boyutlar:12x19 cm.
Baskı Kalitesi:İki renk, 60 gr, Enso
Basım Tarihi:Temmuz 2019